Przywracanie poprzedniej wersji systemu Windows

07/08/2015

W tym artykule zostanie przedstawiony sposób na przywrócenie poprzedniej wersji systemu Windows po aktualizacji do najnowszego Windows 10.


 

Przywracanie poprzedniej wersji systemu Windows

Witajcie! Jesteście niezadowoleni z nowej wersji systemu Windows 10? Niezależnie od tego czy nie podoba wam się nowa funkcja, reklamy w pasjansie lub po prostu nie działa wasz ulubiony program.. nie wszystko stracone! W tym artykule opiszę krok po kroku prosty sposób przywracania poprzedniej wersji systemu Windows. Zapraszam do czytania!


 

Krok 1

Zaczynamy! Klikamy w menu start znajdujące się w lewym dolnym rogu ekranu, następnie klikamy w opcję "Ustawienia" lub "Settings" (w wersji anglojęzycznej). Zostaniemy przeniesieni do Panelu Sterowania, gdzie zaznaczamy ostatnią opcję "Aktualizacje i bezpieczeństwo" lub "Update & security" (w wersji anglojęzycznej). Z panelu po lewej stronie wybieramy opcję "Przywracanie" lub "Recovery" (w wersji anglojęzycznej).


 

Krok 2

Jeżeli nasz komputer nie jest podłączony do zasilania, otrzymamy stosowne powiadomienie – podłącz komputer do zasilania!


 

Krok 3

Świetnie, teraz czekamy dosłownie parę sekund. System musi przygotować się do powrotu do poprzedniej wersji


   

Krok 4

W przypadku, gdy zdążyliśmy utworzyć już jakieś konto po aktualizacji do Windowsa 10 (w moim przypadku jest to konto "Testowy " – utworzone w wiadomym celu), musimy je niestety usunąć. System nas o tym poinformuje.


Krok 5

Aby usunąć konto, należy udać się ponownie do strony głównej Panelu Sterowania, po czym kliknąć opcję "Konta" lub "Accounts" (w wersji anglojęzycznej). Następnie z menu znajdującego się po lewej stronie wybieramy opcję "Rodzina i inni użytkownicy" lub "Family & other users" (w wersji anglojęzycznej). Zaznaczamy konto do usunięcia i klikamy przycisk "Usuń" lub "Remove" (w wersji anglojęzycznej). System zapyta nas jeszcze czy na pewno chcemy to zrobić, ponieważ wraz z kontem zostaną usunięte wszystkie jego pliki (nie nasze, jego), należy potwierdzić swoją decyzję klikając "Usuń konto i dane" lub "Delete account and data" (w wersji anglojęzycznej).


 

Krok 6

Jeżeli usunęliśmy już zbędne konto oraz podłączyliśmy komputer do zasilania, naszym oczom ukazuje się prośba o odpowiedź na pytanie: "Dlaczego rezygnujemy z systemu Windows 10?". Zaznaczamy odpowiednią opcję.. lub całkowicie losową (nie wpłynie to na proces przywracania).


 

Krok 7

Następnie zostaniemy powiadomieni o tym, aby zrobić kopię swoich plików (może, ale nie musi coś się z nimi stać podczas przywracania), na 90% nic się z nimi nie stanie. Niektóre programy mogą również wymagać reinstalacji oraz utracimy wszystkie ustawienia, które zmieniliśmy już po przejściu do Windows 10.


 

Krok 8

Ostatnie z ostrzeżeń mówiące o tym, abyśmy zwrócili uwagę na to, czy na poprzednim systemie było hasło. Jeżeli tak – lepiej je pamiętać bo inaczej będą Państwo zmuszeni do skorzystania z mojej usługi usuwania hasła :-).


 

Krok 9

Pożegnanie z systemem Windows 10. Nastąpi teraz restart komputera.


 

Krok 10

Wspominany wcześniej restart..


 

Krok 11

Po restarcie zostaniemy poinformowani o tym, że system przywraca się do poprzedniej wersji. Zalecam cierpliwość.


 

Krok 12

Ostatni już krok w tym artykule: Powitanie w poprzedniej, ukochanej wersji systemu!


  Gratulację! Właśnie przywróciłeś swój system do poprzedniej wersji. To nie było chyba takie trudne, prawda? 🙂

Serwis laptopów i komputerów stacjonarnych Maxima-IT Wrocław!

O usługach słów kilka – cz. 1

04/08/2015

O naszych usługach słów kilka – cz. 1

Usługi Informatyczne – we Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Krakowie czy Warszawie – nie różnią się niczym. W serii artykułów "O usługach słów kilka", znajdziecie Państwo opisy wykonywanych przez nas usług oraz parę przydatnych informacji z nimi związanych. Zawsze znajdzie się parę laptopów nieuważnych użytkowników, którzy szukali czegoś w internecie i "przez przypadek" złapali wirusa.. No właśnie, jak to jest z tymi wirusami?

Wirusy a internet

Tak naprawdę nic nie dzieje się samo. 95% wirusów, które usunęliśmy z komputerów naszych klientów pochodziło z pobranych z internetu plików. Trzeba mieć naprawdę strasznego pecha, aby podczas zwykłego przeglądania internetu (bez ściągania aplikacji) złapać wirusa. Usługa czyszczenia komputera z wirusów to ostatnio jedna z najczęściej wykonywanych przez nas usług. Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie mają problemu typu "zablokowało mi wszystkie pliki, ratunku" lub "nie ładuje mi się windows" mamy parę tak zwanych złotych rad:

 • zawsze, ale to ZAWSZE czytaj co akceptujesz przy instalacji programów pobranych z internetu – często zdarza się, że pobierając pliki z takich serwisów jak dobreprogramy.pl lub programosy.pl (w tym przypadku zawsze tak się zdarza), do instalatorów wybranych przez Państwa programów zostają dołączone programy typu Adware (reklamowe). Dlatego zawsze należy CZYTAĆ CO SIĘ AKCEPTUJE.
 • nie wchodzimy na podejrzane linki publikowane na portalu Facebook.pl . O kolejna promocja w mediaexpert na DARMOWE laptopy ? Tak, to z pewnością prawda.. w końcu kierownicy takich sklepów uwielbiają bawić się w Mikołaja i obdarowywać wszystkich dookoła. Suma sumarum uważamy na linki typu bit.ly oraz wszelkie linki zamieszczane przez takich agentów.
 • Poczta – uuu tutaj to jest dopiero problem. Czy nie mieliście nigdy informacji z banku, że trzeba KONIECZNIE ZMIENIĆ HASŁO, najlepiej jeszcze używając linka podanego w emailu? Ba, każdy tak miał. O ile owe powiadomienie występuje już po zalogowaniu na konto bankowe – nie należy się przejmować, to mogą być standardowe procedury w zależności od waszego banku. Przed zalogowaniem nie zmieniamy hasła. Nie i koniec.

W ostatnim podpunkcie tak naprawdę chodzi o jeden typ wirusów – keyloggery. Keyloggery działają (jak sama nazwa wskazuje) w następujący sposób:

 1. Na początku następuje infekcja komputera, pliki keyloggera wgrywane są często do pomijanych przez antywirus folderów systemowych. Każdy antywirus ma inne definicje wirusów i jeżeli masz szczęście, poinformuje Cię podczas otwierania pliku zawierającego Keylogger o zaistniałym niebezpieczeństwie.
 2. Kolejny etap działania keyloggera to zbieranie informacji. W zależności od konfiguracji takiego wirusa może on zapisywać do pliku każdy naciśnięty klawisz na klawiaturze, każdą odwiedzoną stronę lub zapisany plik. Może również robić nam zdjęcia lub screenshooty pulpitu.
 3. Ostatnim etapem jest przesłanie zebranych informacji do osoby, która takiego keyloggera zaprogramowała. Najczęściej jest to wiadomość w formie emaila. Oczywiście użytkownik, którego komputer został zainfekowany o niczym nie jest poinformowany. Mail wysyła się automatycznie, zdjęcia oraz screeny również robione są automatycznie. Po kroku 3 program wraca do kroku 2 i tak w kółko, dopóki jeden z naszych serwisantów nie pozbędzie się wirusa.

Czasem czyszczenie nie wystarczy

I co wtedy? Ano wtedy pozostaje Państwu usługa reinstalacji systemu/recovery systemu/przywrócenie systemu z backupu. Najbezpieczniej jest przeinstalować cały system lub skorzystać z dołączanego przez producentów laptopów środowiska recovery. Przywrócenie systemu z backupu może pomóc, ale serwisant musiałby mieć informację kiedy komputer został zarażony.

Podczas reinstalacji systemu wszystkie Państwa dane zostaną usunięte, dlatego oferujemy dodatkową usługę kopii danych.
No ale zaraz.. ktoś zaraz zapyta, czy wirusy nie przenoszą się razem z plikami? Oczywiście, że tak. Dlatego podczas takiej kopii należy dogłębnie przeskanować cały dysk na którym się ona znajdzie, najlepiej kilkoma programami. Dopiero, gdy mamy pewność, że Państwa pliki są w 100% czyste – dopiero wtedy kopiujemy je na nowo zainstalowany system.

Windows 10 – aktualizować czy nie?

"Temat rzeka" dla większości użytkowników domowych. W natłoku informacji w sieci oraz komentarzy "specjalistów onetowych" oraz "starych wyjadaczy" przeciętny Kowalski może czuć się zagubiony. Prawda jest taka: jeżeli dobrze pracuje Ci się na starym systemie – nie zmieniaj go. Jeżeli czegoś Ci brakuje – zmień system na Windows 10, proste.

Boisz się aktualizacji do Windows 10 ? Niepotrzebnie!
Ano tak. Jeżeli boisz się tego, że nowy Windows 10 jednak nie przypadnie Ci do gustu to spokojnie.. Masz dokładnie 30 dni na cofnięcie się do poprzedniej wersji systemu. 
Biorąc pod uwagę to, że możliwość aktualizacji z Windowsa 7/8/8.1 do wersji Windows 10 jest dostępna tylko do lipca 2016 roku.. myślę, że warto poświęcić te parę zł (lub parę godzin, jeżeli masz takie umiejętności), aby zaktualizować produkt firmy Microsoft do najnowszej wersji i spróbować z czym to się je.

Wolny komputer nie tylko przez wirusy

Dlaczego każdy serwisant zapytany o wolne działanie komputera nie powie: "To na pewno system!" ?
A dlatego, że ostatnimi czasy laptopy stają się coraz tańsze a co za tym idzie ludzie przestają o nie dbać. Kłaczki kurzu to praktycznie standard w każdym rozkręcanym laptopie, o starej paście termoprzewodzącej już nie wspominając..

Ludzie! Ludzie! LUDZIE! Przynajmniej raz na rok, pół roku, trzeba oddać komputer do konserwacji! 
Tak jak oddajemy auto na przegląd, tak należy oddać naszego kochanego laptopa miłym Panom serwisantom aby o niego zadbali! Jeżeli zbierze się "większy kłaczek", może doprowadzić to do przegrzania procesora, karty graficznej lub innego elementu na płycie głównej a to będzie kosztowało o wiele więcej niż usługa konserwacji.

 

Na dzisiaj to koniec. Dowiedzieliście się Państwo o usługach dotyczących systemu Windows oraz o usłudze konserwacji. Pojawiło się też kilka [mam nadzieję] przydatnych informacji.

Serwis laptopów Maxima-IT we Wrocławiu pozdrawia!

Naprawa Windows 10

04/08/2015

NAPRAWA WINDOWS 10

Dzień dobry! Zdecydowaliśmy, że od dnia dzisiejszego będziemy do Państwa dyspozycji odnośnie naprawy systemu Windows 10. Od początku tygodnia odebraliśmy masę telefonów odnośnie problemów z nowym systemem – jesteśmy tu dla was! Przykładowy cennik:

 • Naprawa systemu Windows 10 (150 zł)
 • Instalacja sterowników dla systemu Windows 10 (100 zł)
 • Aktualizacja z Windows 8/8.1 do Windows 10 (z zachowaniem danych) (150 zł)
 • Aktualizacja z Windows 7 do Windows 10 (z zachowaniem danych) (150 zł)
 • Czyszczenie systemu z wirusów i złośliwych programów, następnie aktualizacja do Windows 10 – 230 zł (bez rabatu: 300 zł)
 • Przywrócenie systemu Windows 8/8.1 po aktualizacji do Windows 10 (150 zł)
 • Przywrócenie systemu Windows 7 po aktualizacji do Windows 10 (150 zł)

Koszt usługi naprawy / aktualizacji systemu Windows 10 to 150 zł

Jak obchodzić się z laptopem?

06/03/2014

Pragniemu Państwu przedstawić parę złotych zasad jak postępować z laptopem, zapraszam do przeczytania artykułu, poświęcisz parę minut a być może dowiesz się czegoś co Ci pomoże 🙂

 

Bateria i obudowa:

1. Nie wyjmuj baterii z laptopa. Nieważne czy kupiłeś małego, 10-calowego laptopa, czy właściwie stacjonarnego, 17-calowego olbrzyma i zależy Ci na tym, aby raz na jakiś czas, gdy zamierzasz go odłączyć od prądu, miał naładowaną baterię. Pewnie nachodzi Cię pytanie – po co męczyć baterię trzymając ją włożoną? Powodów jest kilka, zaczynając od cyrkulacji powietrza, kończąc na specjalnym oprogramowaniu w nowszych produktach, które samo wydłuża żywotność baterii.
2. Jedyna możliwość wyjęcia baterii jest w przypadku kiedy grasz w grę, która rozgrzewa laptopa do niemal stu stopni Celsjusza.
3. Nigdy nie chowaj baterii do lodówki! Nawet jeśli jest mocno nagrzana, musi samodzielnie się ochłodzić.
4. Nie bój się używać laptopa na samej baterii. Oszczędzając ją, wcale nie wydłużysz jej żywotności. Potrzyma tyle, ile jest jej dane i trzeba będzie i tak ją wymienić. Zwykle bateria trzyma dobrze 2-3 lata (oczywiście wskazane jest używanie oszczędnego lub eco planu zasilania – wtedy czas długości życia w danej sesji jest dłuższy)
5. Nie należy się bać rozładowania całkowitej baterii. Jej budowa jest tak skonstruowana, że tak naprawdę nie będzie wyładowana do końca.
6. Nie bój się również przeładowania baterii. Jeżeli jest podłączona do prądu i naładuje się, specjalne układy jej konstrukcji wyłączają samoczynnie jej ładowanie.
7. Nie bój się przegrzania laptopa bo nie chce Ci się wstać i używasz go raz na jakiś czas w łóżku, na kołdrze. Te nowsze modele mają wywietrznik wentylatora wszędzie po bokach, a nie na spodzie.
8. Również złapanie raz na jakiś czas laptopa za górną klapę nie powinno mu zaszkodzić. Są to sprzęty przygotowane na okazjonalne traktowanie ich w ten sposób. No chyba że mamy do czynienia ze sprzętem niebezpiecznie tanim 
9. Także rzucanie wyłączonym laptopem na łóżko nie powinno mu zaszkodzić. No chyba że masz łóżko z betonu? Wtedy się powstrzymaj 
10. Kiedy za oknem zimno, nie martw się, możesz wziąć laptopa ze sobą, ale jak będziesz chciał go użyć to daj mu chwilę na ogrzanie się w ciepłym pomieszczeniu.

Czystość
11. Nie wydawaj pieniędzy na specjalne ściereczki do czyszczenia. Miękki ręcznik i wilgotna, dobrze wyciśnięta ściereczka z mikrofibry wystarczą w zupełności.
12. Nawet nie zaczynaj odkurzać klawiatury. Klawiatury w laptopach mają to do siebie że muszą się „czymś żywić”. Odkurzanie klawiatury to strata czasu, bo i tak będą mierne efekty. Należy przy okazji pamiętać, żeby za wszelką cenę ich nie poić! 
13. Jeśli już naprawdę chcesz odkurzyć klawiaturę – użyj do tego zwykłego odkurzacza z naciągniętą cienką podkolanówką na rurę w celu zabezpieczenia
14. Laptop tak bardzo chciał pić że napoiłeś go colą czy czymś innym? Wyciągnij baterię jak najszybciej i przynieś go do nas, a możliwe że skończy się tylko na konserwacji i wymianie klawiatury

Jaki laptop kupić?
15. Idź do Media Marktu, Saturna, albo zakup laptopa na allegro od 4online.pl za cenę za którą Cię stać, a co najważniejsze – na gwarancji.
16. Zastanów się do czego tak naprawdę będziesz używać laptopa. Ale tak szczerze, ponieważ nie ma sensu kupowania laptopa za ogromną cenę z wypasionymi parametrami tylko po to żeby grać w gry na facebooku albo w karty na kurnik.pl.
17. Jeśli chcesz laptopa tylko i wyłącznie do gier – kup konsolę albo komputer stacjonarny. Mają lepsze osiągi w niższej cenie.
18. Jeśli serio chcesz laptopa do gier, kup wtedy laptopa typowo do gier z dobrymi parametrami. Nie kupuj taniego laptopa z silną kartą graficzną, ale laptopa, który został zaprojektowany dla graczy, no chyba, że chcesz wydać dodatkowe pieniądze na specjalne podkładki chłodzące, wymieniać za rok kartę graficzną, która się spali, mieć opóźnienia z racji wolnego dysku itp.

Oprogramowanie:
19. Jeśli system w Twoim laptopie ładuje się za długo, to nie jest to wina systemu, tylko najprawdopodobniej Twoja! Przynieś go do nas i naprawimy to.
20. Wiadomo, że producent zainstaluje mnóstwo programów, które instaluje zawsze… Nie warto wnikać po co, zanim usuniesz to, przemyśl, zastanów się, sprawdź, czy to co masz zamiar odinstalować na pewno nie jest ważne, potrzebne.
21. Jeśli podczas odinstalowywania usuniesz coś za dużo i komputer dalej wolno się uruchamia lub wcale, nie kombinuj. Przynieś go do nas, zanim totalnie narozrabiasz.
22. Jeśli oddajesz znajomemu laptopa do naprawy, słuchaj uważnie jego rad oraz przestrzegaj je. Skoro zgodził się na naprawę to prawdopodobnie zna się na tym lepiej od Ciebie! I zapłać mu, chociaż zgrzewką piwa. Jego czas jest cenny, a rady jeszcze cenniejsze.
23. To nieprawda, że reinstalacja Windows co pół roku gwarantuje szybkość i sprawność laptopa. Dopóki nie ściągniesz wirusa to powinien chodzić wystarczająco dobrze. I miej tylko jednego antywirusa, może być ten, który dostałeś od nowości od producenta. Dwa antywirusy to wcale nie jest dwukrotne zabezpieczenie.

Na koniec:
24. Nie ma najlepszej marki laptopów, nie ma też najgorszej marki. Nie istnieje lepszy i gorszy model. To, jak sprawować się będzie przenośny sprzęt, zależeć będzie tylko od Ciebie, od tego jak go traktujesz i jak bardzo pozytywnie czy negatywnie jesteś do niego nastawiony.

Materiał przygotowany na podstawie artykułu użytkownika laptopa znalezionego na www.dobreprogramy.pl udoskonalony o wiedzę i doświadczenie naszego serwisu.

Zniżki studenckie

16/08/2012

Zapraszmy wszstkich Wrocławskich studentów i uczniów.

Studenci!

W związku z rozpoczętym nowym rokiem akademickim, nasz serwis zdecydował się na wprowadzenie dla was zniżek!


Każda naprawa* będzie dla was tańsza nawet do stu złotych! Zniżki będą dopasowane do konkretnej usługi. Warunkiem skorzystania z rabatu jest pokazanie ważnej legitymacji studenckiej.


Laptop upadł, nie włącza się, został zalany? A może pora zrobić mu konserwację? Gniazdo zasilania nie działa poprawnie? A może trzeba naprawić zasilacz? Wykonujemy te i inne naprawy.


*Zniżka obowiązuje na usługę, nie dotyczy części, które są wymieniane podczas naprawy.

 

 

Zapraszamy!

Naprawa monitorów LCD

31/07/2012

Twój monitor LCD przestał działać nie wyrzucaj go przez okno !!! Koszt naprawy to tylko 150 zł

Nie włącza się ? Brak treści ? Mruga tylko dioda ?

Da się to naprawić 🙂

 

Gwarantujemy profesjonalny serwis i naprawę monitorów dla osób prywatnych oraz przedsiębiorstw z całego regionu Dolnego Śląska, w tym z Wrocławia. Serdecznie zapraszamy.

WAKACYJNA ulga dla portfela

19/07/2012

Witamy !!!

WAKACYJNA PROMOCJA TYLKO DO KOŃCA SIERPNIA 2014R !!! WSZYSTKIE NAPRAWY PŁYT GŁÓWNYCH 299 ZŁ

KONSERWACJA  99 ZŁ

ZAPRASZAMY